Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czas skończyć z betonozą w miastach

Dodano: 21/09/2021 - Numer 3016 - 21.09.2021

Warto zauważyć, że przestrzenie zabetonowane w trakcie rewitalizacji w większości są omijane przez mieszkańców, którzy nie chcą w nich przebywać. Efektem jest marnowanie przyznanych funduszy przez niespełnienie głównych założeń.

Pani Minister, dlaczego samorządy nie chcą zieleni?

Przyczynami drastycznego ograniczania zieleni przez samorządy są zazwyczaj: brak świadomości skutków zabetonowania miast, krótko­wzroczna chęć oszczędzenia na kosztach utrzymania i pielęgnacji zieleni w obrębie miasta, chęć stworzenia przestrzeni miejskiej pozwalającej na organizację plenerowych wydarzeń masowych. Jednak w praktyce w takiej przestrzeni imprezy plenerowe organizowane są sporadycznie. Na sytuację wpływa też opinia społeczna, która

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze