Pierwsza porażka Zagłębia

Miedziowe jechały do Lublina jako pierwsza drużyna rozgrywek, drużyna, która wygrała sześć ostatnich meczów przeciwko Perle. Dziś jednak rywalki okazały się lepsze, wykorzystując błędy mistrzyń Polski.

Zagłębie zaczęło od szybkiego 2:0 i miało szanse na podwyższenie wyniku, jednak brakowało dokładności i skuteczności. Perła wyszła na prowadzenie 4:3 i zaczęła budować swoją przewagę. Ta oscylowała w okolicach trzech–czterech bramek i chociaż wzrosła w końcówce pierwszej połowy, to lubinianki odrobiły część strat i zaczęły grać lepiej w obronie, co spowodowało, że do przerwy wynik był sprawą otwartą.

Końcówka pierwszej połowy miała być zapowiedzią lepszej gry w drugiej części spotkania. Niestety tak się nie stało. Cztery pierwsze bramki po zmianie stron należały