Gorzka poznańska pigułka

Dodano: 04/10/2021 - Numer 3025 - 04.10.2021

Na co stać Śląsk Wrocław? Na pewno nie na fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Przynajmniej nie teraz. Dolnośląska drużyna dostała futbolową lekcję pokory od Lecha Poznań. Czy wrocławianie odbiją się po przerwie reprezentacyjnej?

Przed rozpoczęciem 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław był jedyną niepokonaną drużyną. Duma kibiców ze stolicy Dolnego Śląska plasowała się na 2. miejscu, tuż za Lechem Poznań. Stawką więc była pozycja ligowego lidera. Na boisku jednak widać było, że poznańska lokomotywa ma znacznie większą przewagę, niż wskazywałaby na to tabela.

Już w 2. minucie João Amaral otworzył wynik spotkania, a kolejne minuty tylko udowadniały wyższość lechitów. Ostatecznie poznanianie wygrali 4:0.