fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Kaczyński: Nie zmieniamy kursu

ROZMOWA \ Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM rozmawiają KATARZYNA GÓJSKA i TOMASZ SAKIEWICZ

numer 1935 - 26.01.2018Temat Dnia

Nie ma oczywiście mowy o tym, by Polska oddawała decyzję w sprawie reformy sądownictwa Trybunałowi Sprawiedliwości. To nasza wewnętrzna kompetencja gwarantowana prawem Unii Europejskiej – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Czy nie obawia się Pan, że część wyborców z tzw. twardego elektoratu PiS‑u nie zrozumie zmian w rządzie, które się dokonały i będzie miała poczucie rozczarowania, zawodu?

Oczywiście, że biorę to pod uwagę i dlatego podczas ostatniej miesięcznicy odstąpiłem od swojego zwyczaju unikania wówczas tematów czysto politycznych i zwróciłem się wprost do tej najwierniejszej części naszych zwolenników. Poprosiłem, by mi zaufali. I nadal o to proszę – zaufajcie Państwo, my Was nie zawiedziemy, program głębokich zmian naszego kraju nie będzie wyhamowany, wprost przeciwnie. Nie ma mowy o żadnym dogadywaniu się z siłami, które od lat traktowały Polskę jak swój prywatny łup. Nie zmieniamy kursu. Być może czasami przyjdzie nam iść do celu nieco krętą drogą – taka jest polityka – ale cel się nie zmienia i jest on nadal celem naszego twardego elektoratu – radykalna zmiana Rzeczypospolitejzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się