Gorąco w Tiranie

PIŁKA NOŻNA \ FIFA wszczęła dochodzenie przeciwko Albańczykom

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła dochodzenie w sprawie incydentów na trybunach podczas meczów eliminacji mistrzostw świata Albanii z Polską w Tiranie oraz Anglii z Węgrami w Londynie.

„FIFA obecnie analizuje raporty z wczorajszych meczów kwalifikacji mistrzostw świata, aby zdecydować o odpowiednich dalszych działaniach” – napisano w oświadczeniu.

Spotkanie w Albanii zostało przerwane w 79. minucie na ok. 20 minut, ponieważ kibice gospodarzy obrzucali przedmiotami cieszących się z gola Biało-Czerwonych. Mecz został później dokończony, a Polska wygrała 1:0 po bramce Karola Świderskiego. – Sędzia się zastanawiał, czy przerwać mecz. Leciały pełne butelki. Było trochę niebezpiecznie, ale