Dominacja Widzewa

Dodano: 18/10/2021 - Numer 3035 - 18.10.2021

FORTUNA 1 LIGA \ Miedź Legnica pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:0 w sobotnim meczu 13. kolejki pierwszej ligi piłkarskiej i awansowała na trzecie miejsce. Szlagier tej serii i być może całej rundy odbył się już w piątek w Kielcach, gdzie rozpędzony lider Widzew Łódź wygrał z Koroną 1:0. Widzewiacy gola na wagę zwycięstwa strzelili w 45. minucie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Juliusza Letniowskiego piłka zmierzała w kierunku bramki, ale trącił ją jeszcze głową (a właściwie nosem) włoski napastnik gości Mattia Montini i zaskoczony golkiper Korony nie miał szans. W 63. minucie Letniowski zobaczył drugą żółtą kartkę, lecz osłabieni łodzianie nie dali sobie odebrać triumfu. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia odnieśli więc czwarte zwycięstwo z rzędu, a piąte – licząc wyjazdową wygraną z