Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Magiczny ogród zapadnie w zimowy sen

Dodano: 21/10/2021 - Numer 3038 - 21.10.2021

Nadchodzi nieuchronnie zakończenie sezonu w Arboretum w Wojsławicach. Podczas weekendów ogród botaniczny odwiedzają tysiące turystów. W ostatnim dniu przed zamknięciem ogrodu, 24 października, odbędą się wykład plenerowy, kiermasz ogrodniczy i spacer z przewodnikiem.

Historia niezwykłego parku administrowanego obecnie przez Uniwersytet Wrocławski sięga połowy XIX w. Ogród dworski przekształcony z naturalnego lasu był dziełem założycieli nowej rezydencji, rodu von Aulock, właścicieli majątku do 1848 r. Przemawia za tym m.in. utworzenie tuż przy folwarku dwóch stawów przegrodzonych groblą, na której posadzono dęby szypułkowe (Quercus robur). Dziełem i bezsporną zasługą rodu von Aulock była adaptacja naturalnego krajobrazu wraz z

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze