Ślęza wraca do czołówki

Po czterech rozegranych meczach koszykarska Ślęza Wrocław zajmuje drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Wrocławianki wygrały trzy pojedynki, przegrywając jedynie z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

W ostatnim spotkaniu z Eneą AZS Politechniką Poznań dolnośląska drużyna potwierdziła medalowe aspiracje. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Już od początku gospodynie ze stolicy Wielkopolski narzuciły trudne warunki. Do przerwy miejscowe prowadziły 40:36 i zespół Arkadiusza Rusina w drugiej połowie musiał odrabiać straty. Po powrocie na parkiet wrocławianki wrzuciły wyższy bieg i szybko przejęły prowadzenie. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu Ślęza Wrocław prowadziła 74:66 i wynik był już niemal przesądzony.