Ostatnia kwarta zadecydowała

Dodano: 08/11/2021 - Numer 3049 - 08.11.2021

Rewelacyjna końcówka dała Śląskowi Wrocław zwycięstwo nad Legią Warszawa 87:73 w jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Wygraną goście wyrwali gospodarzom w ostatniej kwarcie, którą wygrali 18:7.

Od początku spotkania wydawało się, że Legia nie wygra ze Śląskiem. Goście dzięki akcjom Cyrila Langevine’a prowadzili 11:3. Po chwili trójkę dołożył jeszcze Travis Trice. Muhammad-Ali Abdur-Rahkman swoimi efektownymi akcjami zmniejszał straty, a po trójce Raymonda Cowelsa Legia przegrywała już tylko punktem. Po 10 minutach było 21:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Andreja Urlepa szybko uciekł na 8 pkt – głównie dzięki zagraniom Łukasza Kolendy. Dzięki trójce Grzegorza Kulki gospodarze zbliżyli się na 47:50 po pierwszej połowie. Po akcji Dariusza Wyki