Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czternastki dla seniorów

Dodano: 15/11/2021 - Numer 3053 - 15.11.2021

Ponad 300 tys. czternastek na kwotę 350 mln zł trafiło już do dolnośląskich seniorów, w tym 112 262 emerytur dostali klienci wrocławskiego oddziału ZUS (na kwotę: 128 030 464,62 zł), 103 342 – wałbrzyskiego oddziału (na kwotę: 119 949 305,43) i 89 558 – legnickiego (na kwotę: 102 671 931,3).

Przypominam, że 14. emerytura jest przyznawana z urzędu i nie trzeba wypełniać żadnego wniosku. Dodatkowa wypłata trafia do emerytów i rencistów wraz z listopadową emeryturą, a to oznacza, że do tej port dostały ją osoby, które co miesiąc mają swoje pieniądze z ZUS wypłacane 1., 5., 6. i 10. dnia miesiąca – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzecznik podaje, że łączny

     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze