Pogoń na mistrzowskim kursie

Dodano: 06/12/2021 - Numer 3068 - 06.12.2021

PIŁKA NOŻNA \ Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali w Niecieczy Bruk-Bet Termalicę 3:1. To piąta wygrana Pogoni w ostatnich sześciu występach, a jej bilans bramek w tym okresie to 16:4. W najciekawszym meczu kolejki Lechia Gdańsk ograła 3:1 Raków Częstochowę.

Szczecinianie dość szybko pozbawili beniaminka złudzeń. Po 24 minutach i golach Kamila Grosickiego oraz Jakuba Bratkowskiego goście prowadzili już 2:0. Co prawda po półgodzinie gry Piotr Wlazło, wykorzystując rzut karny, zdobył kontaktową bramkę, ale 11 minut po przerwie także z 11 m odpowiedział Sebastian Kowalczyk i – jak się okazało – ustalił wynik na 3:1 dla ekipy trenera Kosty Runjaica.

– To nie był łatwy mecz, bo Bruk-Bet gra ciekawą piłkę, ma wyrazisty styl. Tym bardziej cieszymy się, że