Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ostał nam się tylko Orzeł

Dodano: 22/12/2021 - Numer 3080 - 22.12.2021

W ubiegłym tygodniu w gdyńskim porcie wojennym miała miejsce uroczystość ostatniego opuszczenia bander na okrętach podwodnych ORP „Sęp” i ORP „Bielik”. Okręty podwodne typu Kobben zwodowane w latach 1966 i 1967 były najpierw eksploatowane przez Norweską Królewską Marynarkę Wojenną, a od 2002 r. przez Marynarkę Wojenną Rzeczypospolitej. Wraz z wycofaniem tych jednostek na służbie pozostał tylko ORP „Orzeł”.

W uroczystości wycofania ze służby ORP „Sęp” i ORP „Bielik” wzięli udział inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański, dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec, matka chrzestna ORP „Bielik” Jolanta Banach, kadra Dywizjonu Okrętów Podwodnych oraz zaproszeni goście. Jednostki te służyły przez niemal 20 lat w 3 Flotylli

     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze