Legia zwyciężyła w Gdyni

Dodano: 29/12/2021 - Numer 3085 - 29.12.2021

Udany początek rundy rewanżowej Energa Basket Ligi. Koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 88:70 i odnieśli dziewiąte zwycięstwo w trwających rozgrywkach. Legioniści przerwali tym samym serię trzech z rzędu porażek na parkietach rywali.

Od pierwszych minut na parkiecie było sporo walki i wymiana ciosów z obu stron. Zarówno Legia, jak i Arka były w stanie budować zaledwie kilkupunktowe prowadzenie, które jednak szybko niwelował rywal. Po stronie Zielonych Kanonierów najczęściej punktował kapitan Łukasz Koszarek, a wśród gospodarzy skuteczny był Jacobi Boykins. Wynik pierwszej kwarty w jej ostatnich sekundach ustalił Dominik Wilczek – zawodnik Asseco Arki trafił za 3 pkt, ale to Legia wygrała tę część meczu