Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ukraińcy blokują polskie pociągi

Dodano: 20/01/2022 - Numer 3100 - 20.01.2022

Koleje Ukraińskie już drugi miesiąc blokują transport kolejowy do Polski na Nowym Jedwabnym Szlaku. I choć strona ukraińska zobowiązała się do wyjaśnienia tej sytuacji, dotąd nie ma żadnej informacji zwrotnej. – Wyczerpały się możliwości prowadzenia rozmów dwustronnych – podała Grupa PKP.

Ostatnie spotkanie przedstawicieli Grupy PKP i UZ (Kolei Ukraińskich) odbyło się 10 stycznia br. Od tego czasu polska spółka liczy na wywiązanie się z obietnicy złożonej przez Koleje Ukraińskie, które zobowiązały się do skutecznego wyjaśnienia tej sytuacji.

– Pomimo zapewnienia, że wszystkie aspekty tej sprawy zostaną rozstrzygnięte do końca ubiegłego tygodnia, Grupa PKP nie otrzymała dotąd żadnej informacji zwrotnej od strony ukraińskiej – powiedział Andrzej Olszewski,

     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze