Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szef NBP obiera kurs na wzmocnienie złotego

Dodano: 04/02/2022 - Numer 3111 - 04.02.2022

PIENIĄDZE \ Prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, zapowiada walkę z inflacją m.in. poprzez wzmacnianie złotego. – Kurs złotego jest ważnym kanałem oddziaływania na gospodarkę – wyjaśnia. Zapewnia też, że nawet ewentualna rosyjska agresja na Ukrainę nie zagrozi polskiej gospodarce, która będzie się dynamicznie rozwijać.

Silniejszy złoty wzmocniłby wpływ podwyżek stóp procentowych w Polsce – powiedział w rozmowie z Bloombergiem szef banku centralnego. Jednocześnie prof. Glapiński zapewnił, że zrobi wszystko, co konieczne, aby opanować spiralę wzrostu cen. – Chcemy w zrównoważony sposób obniżyć inflację – podkreślił. – Dziś aprecjacja kursu sprzyjałaby zacieśnieniu monetarnemu i byłaby spójna z kierunkiem działań banku

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze