Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Więcej upadłości konsumenckich

Dodano: 09/02/2022 - Numer 3114 - 09.02.2022

FINANSE \ W drugim półroczu 2021 r. sądy zatwierdziły upadłość ponad 8,2 tys. konsumentów, tj. więcej niż w całym 2019 r. Większość bankrutów widniała w rejestrze dłużników na długi czas przed jej sformalizowaniem.

Od wybuchu pandemii można zaobserwować wyraźny wzrost liczby upadłości osób fizycznych. Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (analizowanych pod kątem daty postanowienia sądu) w 2019 r. zbankrutowało 7764 konsumentów. W 2021 r. łączna liczba zatwierdzonych niewypłacalności była już ponaddwukrotnie wyższa i wyniosła prawie 16,5 tys. W ciągu jednego półrocza przekraczała więc poziom notowany przed pojawieniem się COVID-19. Zdaniem ekspertów z Krajowego Rejestru Długów nie można jednak przypisywać tego zjawiska wyłącznie wpływowi pandemii. W 

     

55%
pozostało do przeczytania: 45%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze