Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Klub Sympatyków Kolei

Dodano: 09/02/2022 - Numer 3114 - 09.02.2022

W ciągu trzech dekad Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zgromadził jedną z największych w Europie kolekcji zabytkowych wagonów. Udało się także ocalić od zniszczenia m.in. lokomotywę, którą w 1976 r. zatrzymali protestujący.

Spotkali się w technikum kolejowym. Łączyła ich miłość do starych pojazdów szynowych. Razem postanowili ratować od zapomnienia i degradacji zabytki kolejnictwa. Teraz do klubu należy 89 osób. Pasjonaci kolejnictwa zaczęli gromadzić eksponaty. Dziś ich tabor jest jednym z największych w Europie. Liczy 112 wagonów i 14 lokomotyw.

Niestety wciąż wiele dawnych zabytków kolejowych czeka na ratunek. Właśnie trwa internetowa zbiórka na remont lokomotywy z 1969 r., jednego z najcenniejszych eksponatów.

     

88%
pozostało do przeczytania: 12%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze