Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sport

Dodano: 09/02/2022 - Numer 3114 - 09.02.2022

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

Występy dolnośląskich zawodniczek na IO

Łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka zajęła 19. miejsce na 1500 m. Lubinianka zwyciężyła swój bieg w parze z Czeszką Nikolą Zdrahalovą i po nim była na 5. miejscu. Do końca zawodów było jeszcze jednak daleko. Ostatecznie czas 1.59,03 wystarczył na miejsce pod koniec drugiej dziesiątki. Dla doświadczonej reprezentantki Polski był to już czwarty występ na zimowych igrzyskach olimpijskich. Rywalizację wygrała Holenderka Ireen Wuest, co dało jej już szóste olimpijskie złoto. Pochodząca z Wałbrzycha biathlonistka Kamila Żuk zajęła 36. miejsce w biegu na 15 km. 24-latka trzykrotnie spudłowała na strzelnicy, co przekreśliło jej szanse na dobry rezultat. Zawody wygrała Niemka Denise Herrmann.

     

55%
pozostało do przeczytania: 45%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze