Z medalem i nadziejami

Dodano: 21/02/2022 - Numer 3122 - 21.02.2022

Izabela Marcisz zajęła 21. miejsce w biegu narciarskim na 30 km. To był ostatni start Biało-Czerwonych w zimowych igrzyskach w Pekinie, które w niedzielę chwilę po godz. 12 polskiego czasu oficjalnie zakończył przewodniczący MKOl Tomas Bach. Do kraju Polacy przywieźli jeden medal, który zdobył w konkursie skoków na skoczni normalnej Dawid Kubacki.

Pewne było, że w Chinach Polacy nie powtórzą złotych medalowych żniw z Vancouver czy Soczi, gdzie wywalczyliśmy aż sześć medali. Większą część tego dorobku zdobyli skoczkowie, a teraz jeszcze kilka tygodni przed igrzyskami wydawało się, że Polacy nie odegrają większej roli w igrzyskach. Stało się jednak inaczej. Kubacki zdołał wywalczyć brąz, a dwa razy blisko podium