Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mieszkanie+ priorytetem rządu

Dodano: 31/01/2018 - numer 1939 - 31.01.2018
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Zwiększenie dostępności mieszkań na rynku to główne założenie programu Mieszkanie+. Za koordynację działań w tym obszarze odpowiada nowo powołana Rada Mieszkalnictwa, na której czele stanął premier Mateusz Morawiecki. Pierwsze posiedzenie rady odbyło się wczoraj. Oczekuję, że poprzez wypracowywanie mechanizmów współpracy organów administracji rządowej oraz podległych im i nadzorowanych przez nie jednostek możliwa będzie szybka realizacja programu Mieszkanie+ – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. – Nasz cel jest jasny: zwiększenie liczby dostępnych cenowo mieszkań dla polskich rodzin. Aby go osiągnąć, musimy ograniczyć skomplikowane procedury, które hamują podaż gruntów pod budowę mieszkań, i skierować na rynek dodatkowy kapitał. Istotnym wyzwaniem jest również niedostateczne
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze