Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rezygnując z atomu, wpadli w sidła Rosji

Dodano: 25/02/2022 - Numer 3126 - 25.02.2022

Berlin grozi procesem, jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów jądrowych. Eksperci nie rozumieją Niemców, bo rezygnując z atomu, wpadli w gazowe sidła Putina. – To historyczny błąd. Europa płaci obecnie wysokie rachunki za energię z powodu odejścia od energetyki jądrowej, dla której nie wskazano stabilnej alternatywy – oceniają.

Polskie media zwróciły uwagę na wypowiedź niemieckiej minister środowiska, ochrony przyrody, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony konsumentów Steffi Lemke podczas niedawnej wizyty w Warszawie. Zapytana o polskie plany budowy elektrowni jądrowych, przypomniała, że Niemcy do końca 2022 r. chcą wyłączyć ostatnie trzy działające elektrownie atomowe.

Dodała, że niemiecki rząd negatywnie odnosi się do włączenia atomu do europejskiej taksonomii, czyli

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze