Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Emerycie, dorabiałeś? Zeznaj ZUS, ile zyskałeś

Dodano: 25/02/2022 - Numer 3126 - 25.02.2022

ŚWIADCZENIA \ Emeryci pobierający wcześniejsze emerytury oraz renciści, którzy dodatkowo pracowali w 2021 r., powinni do końca lutego poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych o takich przychodach. Jeśli ich dodatkowe zarobki nie przekroczyły 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, to świadczenie będzie wypłacane w całości.

Emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, a mieli w zeszłym roku dodatkowy przychód, są zobowiązani poinformować ZUS o uzyskanych kwotach wynagrodzeń. Muszą to zrobić maksymalnie do końca lutego.

– Rozliczenie z dodatkowego przychodu dotyczy także wcześniejszych emerytów i rencistów, którzy w ubiegłym roku pracowali za granicą. Dodatkowe zarobki mogą dotyczyć np. prowadzenia działalności gospodarczej, umowy

     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze