Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Miliony dla najzdolniejszych

Dodano: 01/02/2018 - numer 1940 - 01.02.2018
Team 100 to program Ministerstwa Sportu i Turystyki mający na celu wsparcie najbardziej utalentowanych młodych sportowców. Po roku działania powinien on jednak zmienić nazwę na Team 200. Wczoraj Witold Bańka ogłosił, że sportowcy otrzymają wsparcie ponad założony limit. Od 2018 r. obejmuje on już dwustu zawodników i zawodniczek. – Jesteśmy gotowi na to, żeby jeszcze zwiększyć finansowanie – deklaruje minister. Każdy sportowiec objęty programem otrzymuje roczne stypendium w wysokości 40 tys. zł. – To bardzo potrzebne środki. Z własnych pieniędzy nie byłoby nas stać na to, aby zaplanować sobie optymalne przygotowania do startów – podkreśla jeden z beneficjentów, Tymoteusz Zimny, medalista mistrzostw Europy juniorów w biegu na 400 m i w sztafecie 4x400 m.   Za ministerialne
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze