Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Więcej sankcji na Rosję

Dodano: 06/04/2022 - Numer 3154 - 06.04.2022

DYPLOMACJA \ Premier Morawiecki i minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss omówili na wtorkowym spotkaniu w Warszawie m.in. kwestie związane z dalszymi sankcjami na surowce, ale także związane z bankowością, które mogą być nałożone na Rosję – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Cieszymy się, że Wielka Brytania publicznie deklaruje kolejny pakiet sankcji, który może wprowadzić jako kraj, który samodzielnie podejmuje decyzje w tym zakresie, ale również że w ramach swoich stosunków międzynarodowych podejmuje dalsze działania w zakresie współpracy z UE czy z USA i podnosi ten ważny aspekt, jeżeli chodzi o kwestie sankcyjne – powiedział Müller na briefingu prasowym. Szefowa brytyjskiej dyplomacji spotkała się też z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy

     

90%
pozostało do przeczytania: 10%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze