Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Przyjęto ponad 17 tys. ukraińskich dzieci

Dodano: 06/04/2022 - Numer 3154 - 06.04.2022

Marzena Machałek, wiceminister edukacji narodowej, podczas konferencji prasowej w należącym do Caritasu Diecezji Legnickiej Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Potok” przekazała, że do tej pory do polskich szkół przyjęto ponad 160 tys. uczniów z Ukrainy, z czego ponad 17 tys. trafiło do dolnośląskich szkół. W prowadzonym przez Caritas ośrodku w Piechowicach przebywało kilkadziesiąt osób. To matki z dziećmi w różnym wieku. Część z nich chodzi już do polskiej szkoły. – W tym ośrodku widać wielkie serce, ale też zmysł organizacyjny. Kobiety, które tu są, będą mogły pracować w Caritasie, bardzo ważne, by uchodźcy otrzymali możliwość godnego życia – mówiła wiceminister. Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski mówił, że w ośrodku pojawiają

     

70%
pozostało do przeczytania: 30%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze