Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Złap Deszcz

Dodano: 07/04/2022 - Numer 3155 - 07.04.2022

Ruszył nabór wniosków do programu Złap Deszcz. Mieszkańcy Wrocławia mogą uzyskać do 5 tys. zł na przydomowe instalacje do „łapania” wody opadowej. Na dofinansowanie mogą liczyć również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Dofinansowania co roku cieszy się dużą popularnością wśród wrocławian, którzy chcą, by ich przydomowe ogródki były bardziej eko. Instalacje takie jak muldy lub studnie chłonne, ogrody deszczowe czy podziemne zbiorniki na deszczówkę przechwytują wodę w czasie opadów. Może być ona później wykorzystana do uprawy i pielęgnacji ogródka. Tegoroczną nowością jest również możliwość uzyskania dofinansowania do utworzenia dachu retencyjnego – zielonego lub żwirowego.

– Cieszy mnie, że w ostatnich latach program spotkał się z bardzo

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze