Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Finał wraca do Warszawy

Dodano: 28/04/2022 - Numer 3169 - 28.04.2022

Finał piłkarskiego Pucharu Polski po dwóch latach, gdy był rozgrywany w Lublinie, wraca do Warszawy. W poniedziałek 2 maja na PGE Narodowym Lech Poznań spotka się z Rakowem Częstochowa, a oprawa meczu będzie pod kilkoma względami inna niż w przeszłości. Ostatni finał w Warszawie odbył się w 2019 r., gdy Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 1:0.

Przez ostatnie dwa lata na Narodowym działał tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19. Grała tam Cracovia z Lechią Gdańsk (3:2), a mecz odbył się dopiero w lipcu 2020 r., także przez pandemię. Dla Cracovii był to pierwszy zdobyty Puchar Polski w historii.

W 2021 r. termin był już tradycyjny – 2 maja. Tego dnia w Lublinie Raków po raz pierwszy w 

     

21%
pozostało do przeczytania: 79%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze