Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zbir z podstawówki. Co należy z nim zrobić?

Dodano: 06/05/2022 - Numer 3174 - 06.05.2022
fot. Jan Środa/Gazeta Polska
fot. Jan Środa/Gazeta Polska

Gwałty, morderstwa, pobicia, rozboje z nożem w ręku – takie przestępstwa popełniają także… dzieci! Bywa, że sprawcy brutalnych zbrodni mają zaledwie 13 lub 14 lat. Tymczasem prawo dotyczące ich resocjalizacji nie było zmieniane od dekad. Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ogromny projekt ustawy mający uzdrowić sytuację.

Obrazek rzadko spotykany w Sejmie. Wszystkie ugrupowania parlamentarne zgodnie poparły skierowanie do dalszych prac przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy. Powód? Nikt nie ma wątpliwości, że należy dostosować do współczesnych realiów prawo poświęcone nieletnim sprawcom przestępstw. Zarówno tym, którzy po raz pierwszy zrobili coś złego, jak i zdemoralizowanym, choć bardzo młodych, bandziorom.

     

12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze