Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Węgiel to dziś żyła złota

Dodano: 06/05/2022 - Numer 3174 - 06.05.2022

ENERGIA \ W marcu br. polskie kopalnie wyprodukowały blisko 5,5 mln ton węgla kamiennego. To najwyższy miesięczny poziom produkcji od blisko 3,5 roku – podkreślają eksperci katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Spółki węglowe zwiększają dzięki temu zyski, a górnicy mogą liczyć na dodatkowe premie.

Marcowe zwiększenie produkcji to efekt utrzymującego się w ostatnich miesiącach dużego popytu na węgiel. Jak zapowiadał Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, w tym roku spółka zamierza zwiększyć wydobycie o ponad 1 mln ton wobec pierwotnego planu, zakładającego roczną produkcję na poziomie ok. 23 mln ton.

PGG zamknęła ub.r. wydobyciem powyżej 23 mln ton i sprzedażą rzędu 24,3 mln ton. Zwiększone

     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze