Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rynek pracy w Polsce ma się dobrze

Dodano: 06/05/2022 - Numer 3174 - 06.05.2022

ZATRUDNIENIE \ Polska po raz kolejny znalazła się w czołówce państw europejskich z najniższym bezrobociem. Z danych Eurostatu wynika, że stopa bezrobocia w marcu br. wyniosła u nas tylko 3 proc. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że na naszym rynku przybywa pracowników – już 102 tys. uchodźców z Ukrainy znalazło zatrudnienie.

Dla porównania stopa bezrobocia w krajach Unii Europejskiej wyniosła w marcu 6,2 proc., a więc dwa razy więcej niż w Polsce. – Stopa bezrobocia w Polsce w marcu br. w porównaniu z marcem 2021 r. spadła. Wówczas wynosiła 3,7 proc. To pokazuje, że rynek pracy w Polsce ma się dobrze, sytuacja jest stabilna. To bardzo dobra wiadomość – ocenia minister rodziny i polityki

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze