Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kulinarna stolica świata

Dodano: 16/05/2022 - Numer 3180 - 16.05.2022

W weekend na pl. Nowy Targ odbył się wyjątkowy Festiwal Smaków. Do miasta zawitały smaki z Azji, Europy i Ameryki. Była okazja, by spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W centrum miasta można było znaleźć najlepsze dania, przekąski i napoje. Były tajskie stragany, oryginale chińskie pierogi, aromatyczny phad thai, do tego marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą i wietnamskie kanapki bahn mi oraz bardzo dużo słodkich przysmaków. Oprócz orientalnych dań, na co dzień niedostępnych, serwowano klasyki kuchni świata. Miłośnicy napojów kraftowych mieli okazję oddać się przyjemności, jaką jest próbowanie wyrobów

     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze