Legia przegrywa u siebie po raz drugi

Dodano: 26/05/2022 - Numer 3188 - 26.05.2022

W czwartym meczu serii finałowej Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa przegrali we własnej hali ze Śląskiem Wrocław, 63:66. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie starcia. Wrocławianie są już tylko o krok od wywalczenia osiemnastego w swojej historii tytułu mistrzowskiego. Podopieczni trenera Andreja Urlepa prowadzą 3:1 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Kolejny mecz we wrocławskiej hali Stulecia w piątek, 27 maja.

Legia bardzo dobrze zaczęła spotkanie, dosyć szybko obejmując prowadzenie 11:4. W kolejnych minutach to jednak Śląsk spisywał się lepiej i odrobił część strat do rywala. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem warszawian, 16:10. Niespełna dwóch minut potrzebowali wrocławianie, by doprowadzić do remisu