Ekstraklasa nie dla Chrobrego

Dodano: 31/05/2022 - Numer 3191 - 31.05.2022

W finale baraży o ekstraklasę Chrobry Głogów przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Kielce 2:3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dla gospodarzy bramki zdobywali dwukrotnie Adam Frączczak i Jacek Kiełb. Dla Chrobrego trafiali Mikołaj Lebedyński i Michał Rzuchowski.

Początek niedzielnego spotkania był dość wyrównany, a obie strony szukały swoich szans w ataku pozycyjnym. Groźnie zrobiło się w 11. minucie, kiedy to do dośrodkowania w szesnastkę doszedł Michał Michalec, ale piłka po jego strzale głową minęła słupek bramki Korony. Kilka minut później skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze. Futbolówkę na lewym skrzydle dostał Roberto Corral, dograł w pole karne Chrobrego, gdzie niepilnowany Adam Frączczak