Marzenia o wolnej chwili

Dodano: 01/06/2022 - Numer 3192 - 01.06.2022

Dziś w ćwierćfinale French Open Iga Świątek zmierzy się z Jessicą Pegulą. Amerykanka nie powinna być dla Polki groźną rywalką. Na pewno większym problemem dla Świątek będzie zmęczenie. Nie tylko fizyczne, lecz także mentalne, o czym liderka światowego rankingu wspominała po meczu z Qinwen Zheng.

Świątek w poniedziałek po trwającym dwie godziny i 45 minut meczu pokonała Qinwen Zheng 6:7 (5–7), 6:0, 6:2. Polka po przegranym pierwszym secie zdołała się pozbierać i odwrócić losy spotkania, ale niewątpliwie pomogły w tym problemy Chinki, która przyznała, że doskwierały jej menstruacyjne bóle brzucha.

W postawie podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego niepokojące było to, że w pierwszej partii dała sobie wydrzeć zwycięstwo, choć prowadziła 5:2. Zmarnowała pięć