Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zaostrza się wyścig o polski atom

Dodano: 01/07/2022 - Numer 3212 - 01.07.2022

Trwa wyścig o polski atom, a konkurencja jest coraz ostrzejsza. Amerykanie przygotowują dla polskiego rządu projekt inżynieryjny elektrowni, przy okazji werbując do ewentualnej współpracy kolejne polskie i zagraniczne firmy, Francuzi deklarują możliwość sfinansowania przedsięwzięcia, a Koreańczycy rozważają postawienie w naszym kraju fabryki i zapewniają, że chcą, aby jak najwięcej wkładu do elektrowni pochodziło z Polski.

Koreańska firma Doosan Enerbility, dostawca najważniejszych części reaktorów jądrowych, nie wyklucza, że zbuduje w Polsce fabrykę, jeżeli polski rząd zleci budowę elektrowni koreańskiemu konsorcjum skupionemu wokół koncernu KHNP. Koreańczycy w kwietniu złożyli polskiemu rządowi ofertę budowy sześciu reaktorów APR1400.

Doosan zakłada, że udział

     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze