Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rusza nowy program Czyste Powietrze+

Dodano: 05/07/2022 - Numer 3214 - 05.07.2022

Uruchomienie programu Czyste Powietrze+ ogłosiła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. Na projekt przeznaczonych zostanie prawie 2 mld zł. Pieniędzy dla chętnych nie zabraknie. Jeśli program będzie cieszył się popularnością, to pula zostanie zwiększona.

Już dzisiaj zachęcamy wszystkich, by dokonali w swoim domu refleksji i przygotowali się do złożenia wniosku na program Czyste Powietrze+ – zachęcała szefowa resortu klimatu i środowiska. Celem programu jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych, tzw. kopciuchów, na te bardziej ekologiczne, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog. Oprócz dotacji do kupna nowego pieca pieniądze można otrzymać też na termomodernizację domów jednorodzinnych.

Od

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze