Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Co z Planem dla Chorób Rzadkich?

Dodano: 19/07/2022 - Numer 3224 - 19.07.2022

ZDROWIE \ Władze kontynuują pracę nad modernizacją polskiej służby zdrowia. Wczoraj zostało otwarte Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Onkologia to jednak niejedyna część służby zdrowia, na której skupia się rząd. Według naszych nieoficjalnych informacji w najbliższych dniach dojdzie do ważnego spotkania ws. dalszych prac nad Planem dla Chorób Rzadkich.

Premier Mateusz Morawiecki złożył wczoraj wizytę w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, gdzie uczestniczył w ceremonii otwarcia Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. – Ze strony państwa przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych. Dla porównania ok. 6 lat temu było to ok. 7,7 mld zł, na koniec tego roku będzie to ok

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze