Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Dodano: 26/07/2022 - Numer 3229 - 26.07.2022

Do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu w pierwszym etapie rekrutacji zakwalifikowano 9,9 tys. osób spośród prawie 11,2 tys. Zostało jeszcze 1300 wolnych miejsc.

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się licea, choć w tym roku chętnych do techników nie brakowało.

W rekrutacji tylko do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez miasto na rok szkolny 2022/2023 wzięło udział ponad 10,5 tys. osób, czyli blisko o połowę więcej niż w latach ubiegłych (z czego spoza Wrocławia ponad 4,6 tys.). Jest to skutek reformy z 2014 r., kiedy do pierwszych klas szkół podstawowych poszły nie tylko siedmiolatki, ale także połowa rocznika sześciolatków. Dlatego też w części placówek zwiększono liczbę pierwszych klas.

– Liczbę klas

     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze