reklama


fot. Pixabay/d

Przemysł 4.0 to dla nas szansa i zagrożenie

PROGNOZY \ Ekonomiści o przyszłości Polski w dobie czwartej rewolucji przemysłowej

numer 1945 - 07.02.2018Gospodarka

W Polsce za mało mówi się na temat dokonujących się w świecie przekształceń. To bardzo ważne, że premier podjął tę tematykę – tak prof. Elżbieta Mączyńska skomentowała wystąpienie Mateusza Morawieckiego na konferencji Polityki Insight „Ryzyka i Trendy”.

Premier mówił o ryzykach i nowych trendach związanych z nadchodzącą czwartą rewolucją przemysłową, która radykalnie zmieni świat. – Przemysł 4.0 to rewolucja, która jest ogromną szansą, ale i niesie zagrożenia – podkreślił Morawiecki. A to – jego zdaniem – wymaga budowy nowego modelu gospodarczego i kontraktu społecznego.

– To bardzo ważne, że premier podjął tę tematykę. W Polsce za mało mówi się na temat dokonujących się w świecie przekształceń. Tymczasem jesteśmy w procesie przesilenia cywilizacyjnego – powiedziała PAP‑owi prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Przypomniała, że pierwsza rewolucja przemysłowa to był wiek pary, potem nastąpił wiek elektryczności i automatyzacji, następnie komputeryzacji. – A czwarta rewolucja to m.in. jest internet rzeczy – dodała.

Jako przykład tej rewolucji podała nowe rodzaje działalności, jeszcze kilka lat temu zupełnie nieznanezawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama