Świąteczna promocja! Teraz prenumerata z super prezentami. Dowiedz się więcej ›› x

Duet – Depp i Al Pacino

Dodano: 17/08/2022 - Numer 3245 - 17.08.2022

KINO \ Włoski malarz i rzeźbiarz Amedeo Modigliani będzie bohaterem filmu reżyserowanego przez ­Johnny’ego Deppa i współprodukowanego przez Ala Pacino. Depp wraca do reżyserowania fabuły po 25 latach.

Czuję jednocześnie zaszczyt i pokorę, mogąc przenieść na ekran sagę życia Modiglianiego. To było życie pełne trudności, ale i triumfu. To uniwersalna historia, z którą wszyscy widzowie mogą się utożsamić – powiedział Johnny Depp, który będzie reżyserem i producentem filmu. Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku w Europie, co znaczy, że niebawem poznamy obsadę.

Modigliani był artystą żydowskiego pochodzenia, malował i rzeźbił. Najbardziej znane są jego portrety kobiet o łabędzich szyjach i delikatnych rysach twarzy. Do

     

69%
pozostało do przeczytania: 31%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze