Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trzy panie na medal

Dodano: 19/08/2022 - Numer 3247 - 19.08.2022

W środowy wieczór reprezentantki Polski zdobyły trzy medale w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Srebrny w rzucie młotem wywalczyła Ewa Różańska, podobnie jak Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m. Trzecie miejsce na tym dystansie zajęła Anna Kiełbasińska.

Różańska czterokrotnie przekroczyła barierę 70 metrów. Już w pierwszej próbie poprawiła życiowy rekord 71,63. W drugiej serii rzuciła 70,92, natomiast w trzeciej – 71,03. Czwarty i piąty rzut Polki nie były mierzone. W szóstej serii Różańska ponownie poprawiła rekord życiowy, tym razem na 72,12. – To jeszcze do mnie nie dociera. To był równy konkurs. Z tego bardzo się cieszę. Byłam szczęśliwa, gdy dostałam się do finału. Miałam