Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W szkołach więcej uczniów z Ukrainy

Dodano: 05/09/2022 - Numer 3258 - 05.09.2022

W rozpoczętym roku szkolnym w dolnośląskich szkołach jest najwięcej w Polsce uczniów z Ukrainy – ponad 18 tys. dzieci. Większość z nich uczyć się będzie we Wrocławiu, gdzie liczbę klas przygotowawczych dla obcokrajowców zwiększono z 54 do 61. Monika Dubec z wrocławskiego magistratu poinformowała, że do klas w szkołach podstawowych zapisano we Wrocławiu dotychczas 7 tys. dzieci z Ukrainy, a do szkół ponadpodstawowych około 600 uczniów. – W ramach możliwości staramy się zapewnić miejsca w miejskich we wrocławskich przedszkolach i szkołach dla wszystkich dzieci uchodźców z Ukrainy. Ale przyznajemy, że jest to dla nas bardzo trudne i duże wyzwanie. Ale cały czas spływają jeszcze do szkół prowadzonych przez

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze