Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nadużywany przywilej

Dodano: 13/09/2022 - Numer 3264 - 13.09.2022

LICZNIK \ Już od 541 dni Tomasz Grodzki unika odpowiedzialności w związku z tzw. aferą kopertową, chowając się za immunitetem. Marszałka konsekwentnie broni senacka większość z Platformą Obywatelską na czele.

Politolog dr Krzysztof Kawęcki w rozmowie z „Codzienną” ocenił, że jego zdaniem mało możliwe jest to, aby ta sprawa została rozwiązana do końca kadencji. – Marszałek Senatu korzysta z nieuzasadnionego w sensie moralnym przywileju, czyli immunitetu, którego nadużywa, i to bardzo źle świadczy nie tylko o marszałku. Jestem zdumiony, że nie ma reakcji ze strony PO. W sensie wizerunkowym to nie jest tylko problem dla Grodzkiego, ale także dla PO, bo to bardzo w nią uderza – stwierdził.

− Ta sytuacja pokazuje, że

     

83%
pozostało do przeczytania: 17%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze