Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W grudniu prąd z Ukrainy

Dodano: 13/09/2022 - Numer 3264 - 13.09.2022

BEZPIECZEŃSTWO \ Mamy zobowiązanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego odblokowania eksportu węgla do Polski i uruchomienia łącza z elektrownią atomową w Chmielnickim – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że wyjątek ws. węgla to efekt ścisłej polsko-ukraińskiej współpracy.

W sobotę Denys Szmyhal oświadczył, że Ukraina jest gotowa, by rozpatrzeć możliwość wprowadzenia kwot eksportowych węgla do Polski. „Chodzi o 100 tys. ton we wrześniu, które teraz są krytycznie potrzebne naszym polskim partnerom” – napisał premier Ukrainy w komunikatorze Telegram.

Poinformował też o trwających pracach na linii energetycznej pomiędzy Chmielnicką Elektrownią Atomową a Rzeszowem. „Planowaliśmy je zakończyć przed 14

     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze