Powrót i rozczarowanie

Dodano: 15/09/2022 - Numer 3266 - 15.09.2022

„Robert Lewandowski nie miał żądła” – skomentowano w internetowym serwisie gazety „Frankfurter Allgemeine Zeitung” występ polskiego piłkarza Barcelony w meczu Ligi Mistrzów z jego poprzednim klubem – Bayernem Monachium. Katalończycy przegrali 0:2, a kapitan reprezentacji Polski zmarnował kilka sytuacji do zdobycia bramki.

Lewandowski wystąpił na tym stadionie niespełna dwa miesiące po transferze do Barcelony, w 2. kolejce grupy C Champions League. W pierwszej połowie miał trzy dogodne okazje bramkowe, ale żadnej nie udało mu się wykorzystać. Po przerwie oddał jeden zbyt lekki strzał z ostrego kąta i trafił w mur z rzutu wolnego. „Powrót do Monachium zakończył się dla Roberta Lewandowskiego rozczarowaniem.