Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowa sekcja w Płocku

Dodano: 13/10/2022 - Numer 3286 - 13.10.2022

Po kilkudziesięciu latach przerwy koszykówka wraca do Wisły. W środę klub poinformował o reaktywacji sekcji Wisła Płock Basketball, która w sezonie 2022/2023 będzie występować w trzeciej lidze mężczyzn (grupie C) Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego.

Od czerwca 2010 r. Wisła Płock była klubem jednosekcyjnym, co było wynikiem odłączenia się piłki ręcznej. Przez blisko siedem lat ta sytuacja pozostawała niezmienna, aż do kwietnia 2017 r., kiedy otworzono sekcję e-sportu, a niedługo potem reaktywowana została również sekcja bokserska. Dziś oficjalnie wskrzeszono sekcję koszykówki, która funkcjonowała od roku 1953. Ostateczny kres koszykówki w klubie to runda wiosenna sezonu 1966/1967, po podjęciu rywalizacji w 

     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze