Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pasieka na dachu uczelni

Dodano: 08/11/2022 - Numer 3303 - 08.11.2022

Blisko 80 tys. zł na rozwój projektu Ulopolis otrzymała Politechnika Wrocławska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Umowę w tej sprawie podpisały władze uczelni oraz zarząd Funduszu.

Eksperymentalna pasieka miejska wyposażona jest w czujnikowe urządzenia pomiarowe, monitoring optyczny i akustyczny. Pasieka składa się z trzech uli, których wnętrza są oświetlone, a wiosną naukowcy planują zainstalować układ chłodzenia zasilany energią z paneli słonecznych. Jednym z etapów projektu było przygotowanie rabaty kwietnej, która będzie źródłem pokarmu dla pszczół. Na ponad 400 mkw. posadzono 2200 głównie miododajnych roślin, np. przegorzan, chaber, aster, kocimiętkę, szałwię, miodownik, nawłoć,

     

68%
pozostało do przeczytania: 32%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze