Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Budowa fabryki polimerów w Policach na finiszu

Dodano: 24/11/2022 - Numer 3314 - 24.11.2022

Grupa Azoty Polyolefins S.A., spółka celowa Grupy Azoty, kończy budowę nowej fabryki w Policach koło Szczecina, która będzie produkować jeden z najważniejszych polimerów – polipropylen oraz jego kopolimery. Projekt Polimery Police to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle petrochemicznym. Inwestycja umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także wzmocni pozycję konkurencyjną Polski na europejskim rynku producentów tworzyw sztucznych.

Celem projektu Polimery Police, którego całkowity budżet to ok. 1,8 mld dolarów, jest zbudowanie zintegrowanego kompleksu petrochemicznego, w którego zakres wchodzą instalacja do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz instalacja do 

     

11%
pozostało do przeczytania: 89%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze