​Resortowe dziecko w mediach

numer 1948 - 10.02.2018Polska

ŚLEDZTWO Przyrodni brat był funkcjonariuszem Stołecznego Urzędu Spraw Wewnętrznych, wuj oficerem KBW, ojciec zaś brał udział w akcji likwidacyjnej mjr. Józefa Kurasia ps. Ogień – tak wyglądają „osiągnięcia” najbliższej rodziny Tomasza Sz., wiceszefa pisma „Służby Specjalne”. On sam został niedawno zatrzymany przez agentów CBA m.in. za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na koniec stycznia CBA podało komunikat: „Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali osiem osób w sprawie dotyczącej m.in. zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na powoływaniu się na wpływy w służbach specjalnych SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celno-skarbowych”. W ten sposób podejrzani mieli wyłudzić co najmniej kilka milionów złotych ze spółek skarbu państwa. „Zatrzymani mieli spowodować wstrzymanie i nieprowadzenie wobec spółki jakichkolwiek czynności kontrolnych przez organy skarbowe, jak również roztoczenie nad spółką tzw. parasola ochronnego służb w zamian za zatrudnienie wskazanych osób” – napisano wówczas w komunikacie CBA.

Media szybko ustaliły, że jednym z zatrzymanych jest Tomasz Sz., wiceszef periodyku „Służby Specjalne”zawartość zablokowana

Autor: jp


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się