Azjaci grają o marzenia

Dodano: 05/12/2022 - Numer 3321 - 05.12.2022

MUNDIAL \ Awans Japonii oraz Korei Południowej do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze był niespodzianką. W poniedziałek Azjaci postarają się o kolejne. O godz. 16 Japonia zagra z Chorwacją, a cztery godziny później rozpocznie się spotkanie Korea Płd.–Brazylia.

Przed mundialem mało kto dawał Japonii szanse na awans do fazy pucharowej. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni turniej zaczęli jednak z przytupem – pokonali Niemcy 2:1. Później, równie niespodziewanie, ulegli Kostaryce 0:1, by w meczu decydującym o awansie znów wspiąć się na wyżyny – wygrali z Hiszpanią 2:1 i zajęli pierwsze miejsce w grupie E.

Chorwacja z kolei na inaugurację bezbramkowo zremisowała z Marokiem, a następnie